View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 06 mai 2010, 08:48:15
DrIulia2010's Avatar
DrIulia2010 DrIulia2010 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Timisoara, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie sanatoasa
Date: 173cm, 55kg
Mesaje: 2.451
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 17 ori in 13 mesaje
Implicit Re: Retentie de apa!!!

Citat:
Anterior postat de TheMilady Vezi mesajul
Buna fetelor, de ceva timp am probleme cu retentia de apa din pacate nu stiu la ce sa mai apelez, rar luam cate un furosemid si ma simteam extraordinar, dar stiu ca nu e cea mai buna optiune..cand merg la sauna transpir exagerat de mult, mai mult si decat persoanele mai plinutze ca mine..si tipa ce se ocupa de sauna zice ca sigurat retin mai multa apa ca alte persoane si sincer si eu simt acest lucru...stiti cumva vreun remediu pentru acest lucru? va multumesc, o seara placuta sa aveti.

Ai probleme cu rinichii(insufiecienta renala)?Sau mananci prea sarat,alimentatie nesanatoasa(,zaharul, margarina, painea alba, bauturi alcoolice, prajeli )tromboflebita acuta,varice?
Uneori si administrarea unor medicamente poate fi cauza retentiei apei,o parte din anticonceptionale,corticosteroizi.


Apropo de meniu,nu mi-a placut(covrigei,baton Fibrobar)lipsesc nutrientii esentiali.
__________________
"DEFINITI-VA MAI BINE PERSONALITATEA,SI VETI SLABI MAI USOR"
DrIulia2010, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2188 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1671 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat