View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 11 mai 2010, 13:39:08
eirene21's Avatar
eirene21 eirene21 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Mananc sanatos si fac sport!
Date: 167cm, 56kg
Mesaje: 541
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Eirene- In fiecare zi la fel si totusi alta!

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Buna eirene si bine ai venit in primul rand vreau sa te felicit ca ai avut vointa si ai slabit. deci, stim ca poti
bravo ca faci miscarica. ajuta foarte mult. cat despre dieta, e foarte buna si dieta ta. o dieta personalizata pate fi mult mai eficienta. pentru ca e un stil de viata, este o dieta pe care o poti urma si toata viata. daca te obisnuiesti asa o sa iti fie usor.
Foarte bine ca ai enuntat la cartofi. si eu eram moarta dupa ei, ianinte mancam foarte multi. de exemplu, acum un an mancam cartofi prajiti si de 3 ori pe saptamana. eram in stare sa imi fac in fiecare zi. ma mir ca nu am ajuns de 100 de kg in ritmul acela.
deci, trebuie sa lupti si sa le spui NU! la inceput poti sa ii limitezi, daca nu poti din prima.
iar despre meniul tau... mi-e teama ca nu ai nici 1000 de kcal. de ce nu incerci sa iti faci meniul? asa sti precis numarul lor. uite aici calculatorul: Informatii nutritionale alimente
Apa bei? incearca sa ajung macar la 1.5 l /zi. este foarte important si asta.
Renunta la prajeli, fainoase, dulciuri , sucuri, si ai sa vezi ca rezultatele nu vor intarzia sa apara mananca carnita slba facuta la abur sau intr-un strop de ulei de masline, salate... iti urez mult succes.
daca ai intrebari, sunt aici

Ciocolata nu mai mananc. Dar nu pot bea laptele fara Nesquik.
In general n-am probleme la dulce si deja m-am obisnuit cu limitele pe care mi le-am impus.
Si apa pana la ora asta am baut cam 1.2 l, cand ies diseara cu rolele inca juma de litru si ce mai beau acum la serviciu pana plec, plus ce mai beau diseara un pahar inainte de culcare eu zic ca-i bine

Nu ma simt slabita si imi este bine cu meniul pana in 1000 de calorii. Daca ma simt schimbata in vreun fel o sa remediez problema, promit. Sanatatea este pana la urma urmei pe primul plan.
__________________
Eyes on me !
---------------------------------------------------------------
Jurnal Eirene

When nothing goes right....go left!