View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 21 mai 2010, 09:53:15
AnaMaria86's Avatar
AnaMaria86 AnaMaria86 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 28 apr 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 37
Dieta: hipocalorica
Date: 162cm, 73kg
Mesaje: 195
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu-Ana Maria

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul
Ma bucur sa citesc ca esti o fata inteligenta si ca ai ales o dieta sanatoasa care sa poata fi urmata si la mentinere binenteles, cu ceva in plus atunci ca altfel nu ar mai fi mentinere.
ai slabit foarte bine bravo continua tot asa si o sa vezi rezultatesi mai bune.
bravo pentru sport. e foarte bbine si 30 de min/zi. dar daca te simti obosita cateodata, poti face cateo o zi pauza
mult succes in continuare
Sper sa invat sa mananc sanatos si corect.
Din pacate sport nu am facut asa cum trebuia pana acum.. cand si cand....dar de luni nu mai aman ...nu mai am scuze....si cu principiile unei diete sanatoase mai am un pic de munca....dar in mare am cam constatat ce imi face bine mie...din toate principiile sanatoase impartasite de alte slabute....La fel cu tentatiile...dar am avut vreo 3 aniversari pana acum...si sambata am si o nunta....si dupa gata....se termina toate tentatiile si ma tin mai bine de dieta si de sport.....dar dupa ce o perioada lunga de timp am mancat haotic si am fost sedentara....sunt multumita de cum ma acomodez.....
AnaMaria86, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1924 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1407 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 633 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]