View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 27 mai 2010, 15:07:11
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit re: Dieta disociata Haward Hay

Citat:
Anterior postat de sweetkitty Vezi mesajul
buna slabutzo...scz de intarziere dar nu m.am mai logat de ceva tp...adevarul e ca am auzit de ea...si am incercat dupa doua zile pt ca io st dependenta de ”dulce”.adica...nici macar un fruct???nu ma pot abtine mai ales ca eu nu prea manac carne...dar asa e...am auzit si eu ca se slabeste f mult...te pwp:*si promit ca sa intru in fiecare zi de acum in colo...st lucruri f interesante aici:X
Buna Sweetkitty

Pai daca aceasta dieta "recomanda" alimente care nu sunt pe placul tau, mai bine alege un regim care sa ti se potriveasca.

Dar eu din ce vad scris, ai voie si fructe si legume, doar ca in anumite combinatii

Regula de baza a dietei este de a nu combina niciodata proteinele cu glucidele.

Howard Hay imparte alimentele de baza in trei categorii dupa cum urmeaza:
- proteine: carne, branza, oua, peste, soia, iaurt;
- alimente neutre: legume, zarzavaturi, fructe, seminte, nuci, condimente, unt, ulei de masline;
- glucide: pesmeti, paine, prajituri, biscuiti, paste, cartofi, orez, zahar, miere si alti indulcitori.

- alimentele din grupa neutra pot fi combinate cu oricare dintre produsele din celelalte grupe, dar proteinele si glucidele nu au ce cauta la aceeasi masa;
- legumele si fructele trebuie sa fie alimentele de baza;
- nu trebuie sa renunti de tot la proteine, glucide sau grasimi (caci si ele au rolul lor in buna functionare a organismului) doar ca trebuie sa le consumi in cantitati mici;
- se recomanda consumul de cereale integrale si glucide neprocesate si renuntarea la orice produse rafinate;
- o masa bazata pe proteine si una bogata in glucide trebuie despartite de cel putin 4 ore;
- laptele se consuma singur, nu suporta nici un fel de combinatie.

Citat:
Anterior postat de sweetkitty Vezi mesajul
buna slabutzelor...ma primiti si pe mine in lupta voastra cu kg?vorba aceea:unde.s multi putearea creste...kg nu sporeste....eu de azi mananc orice...dar putzin...sa vedem ce.o sa iasa...cu sustinerea voastra voi fi ca monica columbeanuva pwp
Te apuci de dieta asta pana la urma?
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat