Subiect: Jurnal Mirutza
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 08 iun 2010, 13:10:18
MIRUTZA's Avatar
MIRUTZA MIRUTZA este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 mai 2010
Locaţie: Sfantu Gheorghe, Romania
Vârsta: 39
Dieta: Dukan, consolidare
Date: 159cm, 56.9kg
Mesaje: 3.047
Aprecieri acordate: 707
Am fost apreciat(a) de 890 ori in 422 mesaje
Smile Re: Jurnal Mirutza

Citat:
Anterior postat de ras_cristalin Vezi mesajul
Da-ne totusi un exemplu de meniu pe o zi, poate stim ceva ce nu stii tu si te ajutam cu sfaturi
Nutritionistul nu ti-a dat niste sfaturi in plus, pe langa analize?
Mersi ptr. flori, sunt superbe.
Uite de exemplu ce am papat ieri:
Md: 1 piersica
Pz: 100 g piept de pui si 150 g legume mexicane
G1: 200 g branzica de casa
G2: 200 g cirese
C : 200 g tocanita de ceapa cu 1 felie de paine (50 g)
si aseara am facut 30 min de bicicleta stationare si exercitii cu greutati pentru brate.Mi-am propus sa fac zilnic 30 min sport.Am vazut k ajuta foarte mult si cu timpul sa maresc acest interval.Pe langa aceste 30 min, 1 data/sapt mai fac si 1 ora de Kangoo jumps. Iar nutritionista (am fost la ea in 2008 ) de la o renumita clinica de infrumusetare din Bucuresti mi-a zis k nu a iesit nimik in neregula la analize, si mi-a dat ceva foi cu o dieta de 1200 kcal si ceva pastile de gen reductil (k sa imi micsoreze colesterolul).
MIRUTZA, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
MIRUTZA, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1875 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1358 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 842 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]