View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 27 iun 2010, 20:38:57
LicuriciColorat's Avatar
LicuriciColorat LicuriciColorat este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 apr 2010
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Alimentatie sanatoasa si echilibrata+sport
Date: 166cm, 62kg
Mesaje: 8.144
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Smile Re: "Vointa" este oare cuvantul de care am nevoie?

Citat:
Anterior postat de Camy02 Vezi mesajul
De maine o sa tin un jurnal. Nu m-am gandit la o dieta anume dar o sa-mi alcatuiesc meniul asa cum m-ai sfatuit tu, gandeam cam la fel sa merg pe 3 mese si doua gustari. Astept si din partea voastra sugestii. Iti multumesc mult, Licurici

pentru inceput eu ti-as recomanda sa incerci sa ai 3 mese si 2 gustari pe zi
in primul rand micul dejun tra sa fie cam 30% din aportul zilnic de calorii,papa la micul dejun omleta(fara ulei) cu branza,rosii castravete,legume cu branza,o felie de paine neagra cu salata si branza sau cereale cu lapte/iaurt,cereale de la plafar nu dealea din comert cu zahar,lactatele incerca sa fie semidegresate
la pranz papa ceva consistent,legume cu pui la gratar,salata cu peste ,oricum nu combina cartofu/orezu/paste/paine cu carnea
la cina papa o salata cu un pic de branza sau supa
la gustari fructe/iaurt/migdale,nuci,alune(vreo 15bucati)
nu rontai intre mese,renunta la dulciuri,prajeli,fast-food,ai grija la mustar/pateu/sosuri din comert(contin zahar),o data la 1-2 sapt poti papa ceva bun,cum ar fii cioco amaruie cu peste 70% cacao(3-4 cubulete nu mai mult) sau pe site gasesti dulce dietetic
neaparat sport
__________________
Revolta-te iar si iar pana mieii vor devenii lei.
http://forum.slabute.ro/jurnale-slabit-adolescente/jurnal-licuricicolorat-3358-401.html#post484828
Răspuns cu citat