Subiect: Jurnalul meu
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 31 aug 2009, 13:45:45
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnalul meu

Citat:
Anterior postat de loryana Vezi mesajul
M-am decis sa-mi fac si eu jurnal.Vorba e ca sunt tinara...cu totul tinara,am doar 18 ani si chiar de-i asa deja ma lupt cu kilogramele in plus.Sunt o lenesa neintrecuta si am o putere de vointa foarte slaba deasta permanent amin inceperea dietei si nici de cum nu pot sa-mi scol funduletul de pe scaun si sa fac ceva miscare.Ma enervez singura pe mine,dar pina la urma nu ajung la un numitor comun cu ispita. Vreau sa dau jos 3 kilograme,caci 2 ani in urma cintaream 47 de kilograme si aratam minunat.Am inteles ca as putea sa scap sanatos de ele timp de o luna si jumatate.
Dar pe de o parte nici nustiu ce sa cred,caci toata vara m-am alimentat aproape numai ku fructe ,legume si produse de panificatie.Si totusi timp de 3 luni am slabit numai jumatate de kilogram.
Am decis sa nu mai maninc carne,caci stomacul meu nu e in stare s-o fermenteze.Deasemenea m-am refuzat de la salamuri fierte si afumate,de la fast-food si alcool.Din cind in cind imi permit ceva dulce...am indragit sucurile si totusi sunt idealista si vreau tare sa fiu frumoasa.
Buna Loryana si bine ai venit printre slabute si viitoare slabute

Si eu de timpuriu am inceput lupta cu kg, mai exact la 15 ani si imi pare rau ca nu am stat cuminte si nu am asteptat un pic ca sa mai prind la minte si sa nu incerc dietele alea prostesti.

Lenea nu este compatbila cu acest cuvant "slabit" asa ca trebuie sa iti ridici funduletul de pe scaun si sa faci miscraica, ori, aerobic, dans, exercitii simple dar ceva trebuie sa faci, altfel, nu cred ca vrei sa ajungi mai incolo si cu celulita, este inevitabil cu un stil de viata sedentar

Pai, aici e buba, nu trebuie sa papi produse de panifictaie
Si mezelurile, si fast-food-ul sunt pe lista neagra

Hai ca nu este foarte greu, cu un pic de vointa si cu multa dorinta vei reusi
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii