View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 02 sep 2009, 07:53:42
Creizilup's Avatar
Creizilup Creizilup este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 16 iul 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Fara excese!
Date: 158cm, 65kg
Mesaje: 943
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Smile Re: Inceput de bulimie?! pls HELP!

Buna dimineata Rori. Am vazut ca fetele ti-au dat deja sfaturile pe care ti le-as fi dat si eu, desi nu am trecut prin ce treci tu. Asta nu inseamna ca nu-mi pot imagina. Mi s-a strans stomacul cand am citit povestile voastre si m-am simtit attttaaaaaaaat de superficiala. Cum pot eu sa-mi fac griji pentru cele cateva kilograme in plus si sa fac din asta o problema, cand uite cu ce se confrunta alte femei, chiar mai tinere decat mine. Rori, cred ca cel mai bun sfat este sa mergi sa vorbesti cu cineva despre problema ta, pentru ca asa cum ti-ai dat si tu seama singura, totul vine de la creier. Un psiholog ar fi potrivit, pentru ca uneori avem retineri in a le povesti celor apropiati adevarul pana la limita aceea a durerii. El te-ar asculta obiectiv si cine stie? Ai reusi sa recapeti controlul asupra vointei tale O zi frumoasa si cat mai sanatoasa!
Creizilup, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Creizilup, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2220 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1703 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1704 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat