View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 09 iul 2010, 11:57:15
minouse's Avatar
minouse minouse este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 iun 2010
Locaţie: Sibiu/Cambridge, Anglia
Vârsta: 30
Dieta: personalizata
Date: 165cm, 50kg
Mesaje: 479
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cateva motive sa slabesc :)

Citat:
Anterior postat de Lexxiie Vezi mesajul
hey , fetele.:d as fi vrut sa gasesc site'ul asta mai devreme..chiar as fi vrut nevoie de suport moral.

deci..de ce slaba?
-poti sa porti ORICE si sa arati superb, indiferent daca e vorba de un trench coat sau cei mai stramti jeansi din istorie.
-aporpo de jeansi , nu stai 5 minute sa'i tragi pe tine.
-fara grasimea care iese la marginea blugilor , fara colacei .
-nimic nu "sare" cand mergi. sau alergi.
-nu trebuie sa te mai torturezi cu oglinda , ptr ca arati bine din orice unghi.
-nimeni nu se uita in cruci la tine cand cumperi ciocolata la supermarket. de fapt , s-ar gandi "ce fata norocoasa, mananca ce vrea ea si arata superb!". mai conteaza ca ai cumparat ciocolata ptr vara'ta de 5 ani?
-nu te mai uiti la vedete cu invidie.
-toata lumea se uita la tine cu invidie.
-poti imprumuta haine de la o prietena mai slabuta.daa, prietena cu care te simteai prost , pentru ca ea era skinny si super-inalta , iar tu erai micuta si indesata.
-nu esti judecata in prima secunda datorita greutatii. de fapt , s-ar putea sa fii bagata mai mult in seama.
-apropo de bagat in seama , stii cati tipi ar intoarce capul dupa tine pe strada?
-te poti imbolnavi doar de boli de piele si oase , right?
-sportul te face sa te simti bine,relaxata,fericita.
-si cel mai important...cand mananci ceva ai placere timp de 20 de minute. Cand esti subtire si sanatoasa ai placere PENTRU O VIATA INTREAGA.

Sa slabesti inseamna sa renunti la ceva bun pentru ceva de un miliard de ori mai bun.

p.s.: e primul meu post , imi pare rau daca trebuia sa cer permisiune inainte sa public subiectul sau asa ceva,:d
Bine ai venit.
Si chiar ai dreptate, acestea sunt printre cele mai bune motive.
__________________
People aren't looking for the meaning of life as much as they are looking for a reason to live
Răspuns cu citat