View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 22 iul 2010, 23:58:33
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Parcuri in judetul Alba

Citat:
Anterior postat de nicoleta100 Vezi mesajul
da SLABUTA sunt chiar din ALBA IULIA
frumos oras ,nu?
eu locuiesc in zona CETATII de cand m-am nascut si vreau sa iti spun ca nu as schimba acest oras pt nimic in lume!(desi multi zic ca este un oras prea linistit in care nu se intampla nu\imic spectaculos)
este un oras plin de istorie !
nu stiu cand ai fost tu in alba iulia ,unele lucruri s-au schimbat:in mijlocul parcului este acum o fantana suberba(nu aceea din fata catedralei)nou construita si superba :seara datorita unor echipamente specifice in apa se reflecta anumite culori si se aude muzica clasica (din aceea care te unge pe suflet) si oamenii stau pe bancile din jurul ei pana noaptea tarziu(acum este intr-o perioada de mici reparatii(ce pacat))
deasemenea in santurile cetatii,nu stiu daca ai coborat cand ai fost in vizita(cum iesi din catedrala undeva in partea stanga coboara un drum in panta)se reamenajeaza santurile cetatii propriuzise,au refacut vechile locuri care erau in timpurile vechi(sali de tortura,expozitii de munitii,de haine apartinand vechilor ostasi etc absolut fascinant) au construit un hotel in care se zice ca totul arata exact ca in vremea dacilor(nu ni s-a dat voie sa vizitam inca) si un restaurant in care ospatarii sunt imbracati in haine din acele timpuri,superb absolut superb
lucrarile nu sunt inca gata dar cand vor fi finalizate ,va fi o incantare pt ochii nostri sa mergem sa vedem .atunci vei putea probabil sa mai faci inca o vizita!!!
ca nu mai vorbesc de portile cetatii (recent restaurate ),muzeul unirii,etc
vai ce m-am lungit (trebuia sa vb de parcuri)m-a luat valul!!!
te astept in vizita
M-ai "imbolnavit" cu descrierea ta In sensul bun
Eu am fost in anul 2004, cu ocazia Olimpiadei Nationale de arte vizuale
Deci, la noi "traseul" era mai mult in zona cetatii, tot ce tine de muzee, cetate, catedrala, porti.... Poate chiar ne-am vazut, eram toata ziua acolo la desenat

Am fost cazati la Liceul Militar care era foarte aproape de cetate.

Tu stai in blocurile din fata Catedralei?

Am coborat in santuri, unde m-a prins o ploaie torentiala si abia am ajuns la adapost, am lunecat si pe pamant mari peripetii dar tare frumos a fost, am si poze si un catalog cu orasul, primit de la Primarie Mi-am luat si vederi ca amintire.

M-a impresionat foarte mult acest oras si o sa revin cu cea mai mare placere, mai ales ca acum se fac si schimbari multe

Si cetatea este un fel de "parc"
Un parc istoric
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat