View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 11 aug 2010, 16:20:23
ela1707's Avatar
ela1707 ela1707 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iun 2010
Locaţie: Tg-Jiu, Romania
Date: 165cm, 52kg
Mesaje: 1
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Va roooog ajutati-ma!:(

Buna . Sunt noua pe forum si ma cam confrunt cu o problemutza. Cam acum o luna si jumatate m-am apucat de dieta. Recunosc ca nu vroiam ceva foarte greu si de aceea am mai avut si unele abateri, dar cu toate astea am reusit sa slabesc 4kg. Problema e urmatoarea: de ceva timp nu am mai reusit sa dau jos deloc . Poate imi puteti da ceva sfaturi legate de meniul meu. Azi la micul dejun am avut un pahar cu lapte si 2 feliute de paine prajita, gustare: 1 mar, la pranz 2 felii mai micute de pepene verde si la cina o salata facuta dintr-un cartof fiert, un ardei gras si putina branzica. Gresesc cu ceva? Se poate sa mananc prea mult si sa trebuiasca sa scad numarul de calorii? Sport fac zilnic cam 30-40 minute si uneori mai merg cu cate o prietena prin orasel si ne plimbam intruna vreo 3 ore,. crema anticelulitica folosesc si de-aia . Nu as vrea sa slabesc brusc sa nu apara apoi efectul yo-yo, dar credeti ca daca continui asa intr-o luna de zile as reusi sa mai dau jos 2-3 kg? Astept sfaturile voastre Va pup si succes la slabit!
ela1707, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1918 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1401 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1144 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat