View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 27 sep 2010, 13:20:33
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cm in plus in zona picioare, solduri

Citat:
Anterior postat de Babyb Vezi mesajul
si eu imi doresc sa fac sport...problema e ca nu am suficienta motivatie...si renunt repede
Pai Baby, hotaraste-te, ori vrei sa fii slabuta, ori ramai asa.
O faci pentru tine si nimeni in locul tau nu va face sport ca sa slabesti tu, deci, daca tu nu vrei sa slabesti atunci cine sa o faca? !

Citat:
Anterior postat de Babyb Vezi mesajul
Buna ziua.Sunt noua pe aici si am nevoie de ajutor.Ma numesc Oana,am 16 ani,171m inaltime si 65 de kilograme.Problema mea nu sunt neaparat kilogramele,ci cm in plus care se afla mai ales pe picioare ,pe solduri...si in ultima vreme pe abdomen.As vrea sa scap cumva de ele si sa arat perfect dar nu am suficienta motivatie ca sa o fac.Am incercat cu zumba,dar parca tot timpul caut scuze ca sa nu fac efort fizic.va rog frumos sa ma ajutati...am devenit foarte dezamagit de corpul meu
Sport (dans, aerobic...) + alimentatie fara dulciuri, snackuri, bauturi carbogazoase, batoane cereale (cu zahar), musli (cu zahar, glazuri), fast-food....

Asta este solutia in cazul tau.
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat