View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 12 oct 2010, 14:30:51
deadcountess's Avatar
deadcountess deadcountess este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 07 mai 2010
Locaţie: Trondheim, Norvegia
Vârsta: 46
Dieta: DUKAN +semivegetariana
Date: 163cm, 52.1kg
Mesaje: 4.152
Aprecieri acordate: 755
Am fost apreciat(a) de 584 ori in 420 mesaje
Implicit Re: Cred ca pierd controlul

Citat:
Anterior postat de allanah Vezi mesajul
Deocamdata sunt la stadiul in care incerc sa fiu sincera cu mine si sa accept ca cele scrise mai sus se intampla, mi se intampla, sunt problemele mele. Pot foarte bine ca maine sa ma trezesc si sa imi spun, va spun ca sunt la mentinere, ca e perfect normal cum si ce mananc sau cum ma comport, ca detin controlul. Deci, initial trebuie sa VAD ca exista ceva ce nu mai e in regula.
Apropos de starea de sanatate: sunt aproape sigura ca sufar de anemie- am momente in care aproape ma lasa picioarele de ameteala, lipsa de calciu: se vede clar pe unghii si de ceva vreme un ganglion inflamat la gat(semn al imunitatii slabite)...
E aiurea sa spun "ai o obsesie, gata, scapa de ea urgent" pt ca daca ar fi asa usor nu s-ar chema obsesie.
Nu stiu, incearca sa te gandesti la un lucru din viata ta care e mai important decat slabitul, este aproape imposibil sa nu existe unul.
La mine factorul exterior care m-a impulsionat a fost faptul ca deveneam insuportabila pt sotul meu asa cum puneam intai pe cantar si apoi pe farfurie si nu voiam deloc sa ies din casa ca sa nu cumva sa mananc ceva si sa nu stiu cate calorii are.
Daca nu reusesti singura cere ajutorul unui psiholog.
Oricum daca suspectezi anemie consulta un medic, si verifica ce-i cu ganglionul.
__________________
'
Vrei sa incepi o dieta dar nu stii cum sa alegi? Citeste prima data aceasta clasificare!

http://forum.slabute.ro/diete/tipuri...tml#post912052


"subgrup"
http://forum.slabute.ro/mentinere/gr...etri-9779.html

[/URL]
Răspuns cu citat