View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 13 oct 2010, 14:44:01
curly.light's Avatar
curly.light curly.light este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: Iasi, Romania
Vârsta: 29
Dieta: Stil de viață sănătos!
Date: 172cm, 61.9kg
Mesaje: 2.439
Aprecieri acordate: 1.834
Am fost apreciat(a) de 1.160 ori in 596 mesaje
Implicit Re: Ce va bucura in general: Cadourile costisitoare ? sau Micile gesturi ?

Sunt complet fana a micilor gesturi
Am patit de multe ori sa primesc de la rude un cadou scump (un parfum de peste 500 de RON,bijuterii elegante) ,si sa nu imi placa.
In schimb, cu prietenele mele e mult mai dragut. De toate ocaziile : zile onomastice,aniversare, craciun,mos nicolae,paste .. . ne facem mici cadouri. Si ,cum ocaziile sunt multe ,si prietene vreo 4-5 ,va dati seama ca nu ne facem cine stie ce cadouri scumpe. Dar ma bucur enorm pentru fiecare pereche de papuci de casa comici ,pentru fiecare pandantiv de pus pe lantisor ,pentru fiecare fotografie inramata etc. Pentru ca,fata de chestiile super-scumpe, au o valoare mai mare : ma fac sa zambesc de fiecare data cand ma uit la ele.
Si,in plus,eu sunt genul de persoana care nu ma astept niciodata la cadouri. Si de fiecare data,ma bucur enorm cand le primesc, nu conteaza in ce consta cadoul. Mi se pare un gest deosebit,oricum.
__________________
For me, it's not about a crunch or a push up. It's about taking your power back.


Jurnalul unui nou început! De data asta, până la capăt!
curly.light, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2155 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1638 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 864 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat