View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 01 oct 2009, 19:19:18
alina_neamt's Avatar
alina_neamt alina_neamt este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 08 aug 2009
Locaţie: piatra neamt, Romania
Vârsta: 39
Dieta: alimentatie sanatoasa + sport
Date: 167cm, 74.4kg
Mesaje: 1.512
Aprecieri acordate: 2.491
Am fost apreciat(a) de 1.551 ori in 946 mesaje
Implicit Re: Vreau sa slabesc, dar nu imi gasesc motivatia necesara

Citat:
Anterior postat de mich3lline Vezi mesajul
Ms mult! Bine v-am gasit!
Am incercat sa scriu ce mananc si o sa incerc sa fac tabelul acela zilnic. Problema este ca nu am motivatie nici pt sport ca tot vorbeam de prietenul meu, el face sport zilnic, este innebunit dupa sport. Incerc si eu sa fac cu el, dar nu-mi place
M-am hotarat sa slabesc acum cateva saptamani si vad ca am reusit sa slabesc 2 kg fara mari eforturi, am renuntat la paine, dulciuri, fast food.... iar sucuri de tip "cola" nu beau pt ca nu-mi plac... Dar de 1 sapt stau pe loc ... am trisat in fiecare zi... ba cu o prajiturica, o napolitana, cateva chipsuri etc... ce daca e ora 12 seara, mai mananc un pic.... azi n-am mancat deloc... si tot asa... si am senzatia ca ma chinui degeaba... Lipseste motivatia cu desavarsire

Buna!!
Ce n-as da ca si logodnicul meu sa fie innebunit dupa sport ca al tau!!!
Vointa ti-o faci singura!!Cumpara o rochie cu un numar mai mic si propune-ti sa slabesti ca sa o poti imbraca!!
alina_neamt, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2223 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1706 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1707 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat