View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 06 oct 2009, 19:09:41
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Cand ne spalam pe dinti?

Citat:
Anterior postat de Laura Vezi mesajul
si eu stiu tot asa...trebuie sa te spleli pe dinti dimineata inainte de micul dejun...neaparat inainte de mucul dejun...eu asa fac...si daca intr-o zi nu ma spal inainte, mancarea nici nu are acelasi gust......aveam o matusa care in fiecare dimineata lua in gura o lingurita de zahar si o tinea 1-2 minute......(spunea ca un doctor i-a recomandat asta....in stomac si pe esofag...precum si in gura in timpul noptii se aduna ceva bacterii care trebuie date afara dimineata)......pe urma il scuipa si se spala pe dinti....toate bacteriile se adunau la dulce si le da afara....asa imi zicea ea ca i-a explicat medicul ala......acum nu stiu nici eu cat de eficient era dar mie mi se pare ca inainte de micul dejun e bine sa ne spalam pe dinti

laura ceva asemanator am auzit si eu...
bunica lua o lingura de ulei in gura si o "mesteca" asa pana devenea uleiul alb spuma si il scuipa, cica era foarte toxic, daca il inghiteai mureai
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii
Răspuns cu citat