Subiect: Retentia de apa
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 08 nov 2010, 20:04:34
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Retentia de apa

wow, pai atunci tot ce pot sa-ti mai spun e sa ai cele 3 mese principale + 2-3 gustari pe zi, si in ele sa aduni cele 1000 de calorii, nu intr-o singura masa ca ala tocmai ca e regim de ingrasare, chiar si cu putine calorii

iar apa nu are cum sa-ti faca rau, nici cea bauta, nici cea luata din alimentatie, pt ca te asigur ca se elimina poti bea linistita si 3 litri pe zi, daca poti, ca se elimina eu am avut destule zile asta vara cand beam asa si nu am retinut apa, dimpotriva, m-a ajutat sa scap de ingramadeala de celulita de pe coapse

fructele nu au chiar atat de multi carbohidrati, comparativ cu cerealele si produsele aferente, plus ca sunt carbo sanatosi eu zic ca ai liber la 1-2 fructe/zi in caz de dieta si pana la 4/zi in caz de mentinere

si multumesc si eu pt atentionarea legata de vegeta, oricum incerc sa nu pun prea multa o saptamana frumoasa iti doresc
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat