View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 17 nov 2010, 09:47:32
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: va multumesc pentru sfaturi

Citat:
Anterior postat de luizel Vezi mesajul
de exemplu ieri am mancat asa: dimineata:cereale integrale cu lapte(ora 8:00) gustare:un morcov (ora 10:30) pranz: mancare de mazare (ora 12:00) gustare:un mar un strugure o portocala(am mancat atatea fructe pentru ca simteam nevoia de ciocolata dar mi am impus sa nu mananc, ora 17:00) si cina: un ceai de tei indulcit (acum sunt racita de aceea l am indulcit cu miere, ora 19:00). nu ma infometez; mananc cand imi este foame dar nu mai imi satisfac placerile( am ajuns sa urasc fructele pentru ca le vad ca pe un dusman al dulciurilor de aceea sunt mereu nervoasa si stresata) doar in week end simt ca nu mai pot si mai mananc o ciocolata sau un pachet de biscuiti dar imi fac mustrari si ajung sa regret ca i am mancat. imi vine sa las totul balta cand vad ca de trei saptamani nu am slabit absolut deloc
Luizel neata
In primul rand as vrea sa te intreb daca faci sport e un ajutor imens la slabit sportul.
Apoi, tu tii post? Eu am inceput sa tin de luni, dar tot mananc mai mult decat tine si cina daca e facuta numai dintr-un ceai, nu-i tare bine. Mancand mai mult cantitativ vei fi mai putin frustrata de lipsa dulciurilor sau a mancarii de frupt. Sa spunem ca mananci 3 zile la rand putin mai mult, apoi reduci portia cu un polonic sau cu o lingura In plus, daca faci 30 de minute de miscare pe zi, e sigur ca te vei mentine mai usor sau chiar vei slabi.
__________________
Răspuns cu citat