View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 12 dec 2010, 18:05:45
emily's Avatar
emily emily este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 05 dec 2010
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 52
Date: 162cm, 64kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Cavitatie - Pareri Pro si Contra

Citat:
Anterior postat de Alina35 Vezi mesajul
De ceva timp am inceput sa citesc mai multe despre aceasta caviatie... vad ca sunt destule fete care posteaza(nu aici) cum ca ar avea rezultate foarte bune, in timp ce una lume sustine ca nu are niciun efect si mai e si daunator pentru sanatate... din pacate, nu cunosc pe nimeni personal care sa fi incercat si in care sa pot avea incredere. Totusi, despre toate tratamentele noi, gen acesta sau epilare cu IPL, se spune ca ar fi riscante si daunatoare. Insa ma gandesc ca niciunul nu s-a inventat la noi si deci a trecut prin cateva faze pana sa ajunga aici...daca a fost lansat pe piata, lumea l-a testat si cererea a crescut, cred ca inseamna ca a avut rezultate fara efecte secundare majore. Adica, e un serviciu ca oricare altul si daca nu are fi la un nivel satisfacator, nici nu ar supravietui pe piata prea mult timp...
Cred ca am incercat sa ma conving mai mult pe mine cu tot ce-am scris.. dar as vrea sa incerc; si daca ceva nu merge bine, pot sa ma opreesc.
Din august si pana acum, n-a mai incercat nimeni de pe aici? ceva pareri/sfaturi?
Eu am incercat cavitatia, si ajuta intr-adevar. Conditia este sa bei multe lichide, sa mananci fara grasimi si dulciuri perioada de 3 zile cand faci sedinta de cavitatie, deoarece grasimile care se "topesc" sunt prelucrate de ficat. Acesta este si motivul pentru care nu se recomnda persoanelor care au probleme de sanatate cu ficatul sau cu rinichii.
De asemenea pentru rezultate eficiente trebuie sa faci si sport sau electrostimulare cand faci cavitatie.
Numarul minim de sedinte pentru a sevedea rezultate este de 6.
Nu sunt rezultate miraculoase, dar eu aveam o problema "aripioarele", care si cand eram slaba erau foarte pronuntate.
Cavitatia ajuta mai degraba la remodelare.
Eu am optat pentru doua abonamente de cate 6 sedinte si sunt multumita de modul in care mi-a remodelat corpul acolo unde era necesar, respectiv aripioare si talie
Răspuns cu citat