View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 04 ian 2011, 21:56:58
Cassy's Avatar
Cassy Cassy este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 10 iul 2010
Locaţie: bv, Romania
Vârsta: 27
Date: 162cm, 70.6kg
Mesaje: 1.721
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Andreea (Necrophobic)

Citat:
Anterior postat de Necrophobic Vezi mesajul
Bună tuturor,

În primul rând îmi cer scuze dacă scriu asta într-un loc nepotrivit, sunt nou şi nu ştiu unde.
În al doilea rând mă numesc Andreea, anul acesta fac 16 ani şi deşi mi-e greu să vorbesc despre problemele mele, am o problemă cu greutatea. Stau prost cu ambiţia, dar de ieri mi-am pus-o încât să mă apuc de o dietă şi sport.
Prima dată am văzut o dietă cu apă, deşi părea una proastă am ţinut-o o zi, 3 litri de apă, la fiecare masă. Am decis să urmez alta, un regim disociat, 3 zile legume, 3 alimente de la animale. Apoi m-am decis să mănâc si cereale, am căutat despre Fitness 14 zile şi părerile erau împărţite, până la urmă nu mai ştiu ce să mănânc.
Mă poate ajuta cineva? Cu un sfat, orice.
Am văzut că este un site draguţ în care nu se fac glume "proaste", de aceea m-am decis să apelez la voi.

Mulţumesc.
Buna !
Cel mai bine ai tine o dieta hipocalorica. Nu ne-ai spus nimic, nici cate kg ai, nici cate vrei sa dai jos..
In ce consta dieta hipocalorica? O sa iti numeri caloriile sau o sa aproximezi, si daca vrei rezultate si mai bune, tine-o low carb, adica cat mai putini carbohidrati(paine,cartofi,dulciuri,saratele etc).
Renunta la prajeli,sucuri. Dulciurile sunt excluse, dar daca ti-e pofta de ceva dulce, poti papa un fruct sau 2 bucatele de ciocolata amaruie. Papa multe supe,ciorbe, multe proteine(carne,lapte,branza,oua,peste) pentru ca esti in crestere si sa ai 5 mese pe zi. 3 mese principale si 2 gustari. La gustari papa un fruct,un iaurt,seminte,alune,nuci dar in cantitati moderate. Sper ca ti-am fost de ajutor !
__________________
Jurnal Cassy--->http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...assy-4746.html

__________________________________________

Mancarea-i un minut pe buze si o viata pe solduri !
Cassy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2208 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1691 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1692 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]