View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 12 ian 2011, 12:54:46
lalalayla's Avatar
lalalayla lalalayla este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 17 iun 2010
Locaţie: Satu Mare, Romania
Vârsta: 30
Dieta: 600 kcal/zi
Date: 152cm, 80kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Doresc sa slabesc...

nu ma supar
Fiecare are parerea lui...
Sincer eu stiu ce si cum ar trebui sa mananc sanatos dar tot zic de maine incep si de 1 luna tot asa zic
Mie imi place mult sa gatesc iar din 1 Februarie voi merge in Braila la Scoala Bella Italia pentru gatit.
Si imi cumpar orice revista culinara....bineinteles ca in acestea sunt tot felul de articole legate de alimentatie etc....deja le stiu pe de rost...dar numai nu reusesc sa ma apuc odata de treaba
M-am lasat prea mult.....in septembrie 2010 faceam 4 ore de sport pe zi (Tae Bo si Zumba) si de din octombrie am facut tot mai putin pana am ajuns in noiembrie sa nu mai fac deloc....si mi-am iesit din ritm...iar obosesc repede cand fac sport...inainte rezistam si 5 ore (2 ore dim si 3 seara)...mi-e greu...sunt confuza.....si vreau sa slabesc !
lalalayla, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2486 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1969 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -97 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de Slabuta; 12 ian 2011 at 13:08:47. Motiv: Link extern interzis de regulament