View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 18 ian 2011, 13:25:02
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dupy - adolescenta slabuta

Citat:
Anterior postat de dupy Vezi mesajul
Multumesc din suflet pentru incurajare, Nicoleta! Conteaza pentru mine sa stiu ca nu duc lupta singura, de aceea m-am si inscris aici

Deci, sa spun ce am mancat pana acum, ora 15:50:

07:30 - 2 felii paine graham(10 g) + crema de branza cu somon(15g) = 68 kcal
14:30 - paine graham(18g) + somon(30g) + ceai echinaceea + sarmale(20g) = 194 kcal

Planuiesc sa mai mananc la ora
17:00 - castraveti+branza+ardei+[ceva?] = cca 300 kcal
19:30 - o portocala(300g) = cca. 150 kcal

Stiu ca nu atinge 1000 kcal ce este aici, dar nici nu fac vreun sport azi, nu depun efort; nu am facut decat sa merg pe jos, la pas lejer 30 de min (drumul de la sc acasa, caci de dus am fost cu masina). Asa ca ma gandesc ca e ok. In plus, nu simt foame, iar maine de dimineata am de gand sa pap o mica ciocolatica kinder, ca am pastrat-o de ieri

Ps: de acum incolo voi tine minte sa mananc mai mult dimineata, pt a putea proportiona mai bine calorii pe parsursul zilei si a atinge 1000.
Salutare!
Eu totusi raman la idea mea ca e prea putin!!!Trebuie sa ai 3 mese principale si 2 gustari!!!Si e putin ce ai mancat tu!!!
Eu ,in perioada cand eram la cura de slabire(acum fiind insarcinata nu mai tin diete)am avut perioade de stagnare! Daca tu acum papi 1000 kcal ,cand vei avea si tu o perioada de stagnare de unde mai scazi???(bine ar fi sa nu ai )
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]