View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 23 feb 2009, 22:23:56
Shorty's Avatar
Shorty Shorty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 17 feb 2009
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 38
Dieta: sunt satula de diete, doar mananc sanatos
Date: 165cm, 83kg
Mesaje: 918
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit

Citat:
Anterior postat de teodora Vezi mesajul
Draga mea, datele tele m-au lasta masca........... vrei sa slabesti?
Eu am reusit sa slabesc 20 de kg,dar cu multa rabdare, cu ajutorul lui Montignac si cu multa miscare (fitness si aerobic)bineinteles. Mi-au trebuit 6 luni.Nu cred ca e asa de mult. Nu? As vrea sa mai slabesc, pentru ca sunt inca ffffffffff multe kg in plus de dat jos........dar........ am mai scapt la o prajiturica, ceva dulce........Nu am avut niciodat probleme cu dulcele....dar ce e dulce e bun nu si sanatos.


va astept sa schimbam pareri
Buna Teodora,

Felicitari pentru kilogramele pierdute si mult succes in continuare.
Suntem toti oameni e normal sa mai scapam intr-o prajitura ... ca am mancat o prajitura nu e mare drama...problema este ce facem a doua zi dupa prajiturica...renuntam sau ne ambitionam sa ducem lupta pana la capat...

Si eu am poftit sambata la o bezea - am muscat din ea si avea gust ciudat ...si mi-am zis :"N-am de gand sa inghit poraria asta" zis si facut
__________________
O dieta echilibrata inseamna cate o prajitura in fiecare mana.
Shorty, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2080 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1563 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1047 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]