Subiect: Jurnalul Ettie
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 10 feb 2011, 15:21:55
jolye79's Avatar
jolye79 jolye79 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 21 mar 2010
Locaţie: CT, Romania
Vârsta: 44
Dieta: hipocalorica
Date: 163cm, 61.8kg
Mesaje: 2.186
Aprecieri acordate: 98
Am fost apreciat(a) de 530 ori in 366 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Ettie

Citat:
Anterior postat de ettie Vezi mesajul
tin dieta disociata dar mai stict pt ca eu slabesc doar dar simt foamede exemplu azi e zi de fructe si mananc numai prune..cam cate 4 prune de vreo 4 ori pe zi...si daca mi-e foame tare intre mese apa cu lamaie...sport ..nu merg la sala dar incerc sa fac cat de multa liscare pot,ieri am mers pe jos 3 ore..astazi fac gimnastica in casa pt ca ploua si nu pot sa ies cu piticul ...iar seara beau cate un ceai verde care ma ajuta cu digestia ca stau tare prost la capiyolul asta....sper sa fie bine
Salutare! Grija mare sa nu te imbolnavesti cu 16 prune pe zi... Mai bine fa-ti un meniu sanatos si renunta la dietele stricte care nu fac decat rau : suferi de foame, te imbolnavesti si iti aduc si kg in plus dupa ce nu le mai tii. Mai studiaza, mai gandeste-te si alege sa mananci sanatos si, in primul rand, sa fii sanatoasa! Nu te grabi ca tot acolo ajungi. Si e mai sigur sa slabesti mai incet.
Succes!
__________________
Jurnal 2010
Jurnal Jolye79

Jurnal 2014 http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...4-a-12483.html
jolye79, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1951 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1434 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1435 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]