View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 10 feb 2011, 19:41:34
Roxalia's Avatar
Roxalia Roxalia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 ian 2011
Locaţie: Bacau, Romania
Dieta: Dieta Personalizata
Date: 178cm, 68kg
Mesaje: 47
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Vrei sa afli ceva intreaba-ne!

Pot sa va intreb ceva.Eu am citit multa imformatie dar nu imi intra in cap nicicum.Eu ador salatele,ca multe dintre voi.Astazi am facut o salata care are numai 135 kcal pentu 100g.Si am mincat salata si la MD si amiaza,seara am baut un ceai verde cu lamie si cu un biscuit dietic cu cereale.Si nu am ajuns la 1200 dar eram satula,nu mai vream sa pap.Si deci am acumut astazi in jur la 683 kcal deci intrebarea suna asa: Pot sa-mi permit sa maninc o bucatica mica de tort,spre exemplu si sa ajung la 1200 si oricum sa slabesc?Adika imi pot permite orice produse (in cantitati normale) si sa ajung la 1200 kcal si oricum sa slabesc?
Roxalia, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Roxalia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2576 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2059 kcal/zi. Pentru a slăbi 10 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -7 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat