Subiect: Jurnal Dana P.
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 11 feb 2011, 22:43:42
danapop's Avatar
danapop danapop este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 feb 2011
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Dieta personalizata dupa principii Monti
Date: 165cm, 79kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Dana P.

Am deja 2 zile de cand rasfoiesc forumul vostru ( spun asa pentru ca mai e mult pana va fi "al nostru") si cred ca o sa imi mai trebuiasca 20 sa citesc si restul. Am gasit cu ajutorul vostru exercitii care imi plac si pe care de abia astept sa le pun de maine in aplicare. De fapt maine va fi prima mea zi oficiala de slabit. Momentan stau acasa dar peste 3 saptamani voi incepe serviciul si atunci mi-am gandit un program pe care sa il pot respecta si acum si dupa ce voi merge la lucru. 5 mese pe zi si 2 reprize de sport. Una dimineata care va consta din exercitiile lui Leslie Sansone (cele mai usoare, 1 mila pentru inceput) pe care dupa ce voi merge la servici le voi inlocui cu fataitul pe acolo iar seara, voi incepe cu faza 1 din Slim in 6. Exercitiile pe care le aveam eu si la care scoteam limba de un cot erau mult mai solicitante decat astea. Chiar imi doresc sa le incep si peste o saptamana sper sa fiu la fel de incantata ca acum. Trebuie sa recunosc insa, ca incantarea mea are legatura si cu voi.Am tot citit astazi povestile fetelor si asta mi-a transmis un psihic foarte bun si multa hotarare. Si le multumesc pentru asta chiar daca ele nu stiu ca au facut asta pentru mine. Oricum, una peste alta, de maine: 5 mese, multa apa, sport, masaj cu zat de cafea, impachetari in folie si...cantarit peste o saptamana!
danapop, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 923 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]