View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 19 feb 2011, 14:43:07
danapop's Avatar
danapop danapop este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 10 feb 2011
Locaţie: tg mures, Romania
Vârsta: 47
Dieta: Dieta personalizata dupa principii Monti
Date: 165cm, 79kg
Mesaje: 98
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Ceaiuri pentru slabit sau pastile de slabit?

In nici intr-un caz pastile de slabit. Desi se spune ca sunt "naturale", contin in compozitia lor ierburi cu actiune asemanatoare amfetaminelor. Asta este explicatia pentru care luand pastile de slabit nu iti mai este foame ( pt ca derivatii de amfetamine inhiba foamea la nivel central) si te simti plina de energie. Intr-adevar slabesti, dar efectele secundare asupra organismului si mai ales asupra sistemului nervos central sunt dezastruoase. Practic aceste pastile fac organismul sa functioneze la maxim: creste tensiunea arteriala, creste frecventa cardiaca, scade nevoia de somn, etc si toate astea vor duce in final la o extenuare a corpului, scazand in acelasi timp rezistenta la infectii. Cat despre sistemul nervos, ei bine, numai eu personal am vazut,anul trecut, vreo 10 cazuri ale unor fete care dupa consumul acestor pastile timp de mai multe saptamani au ajuns internate la psihiatrie cu diagnosticul de Psihoza ( cu halucinatii, idei delirante, etc ). Asa ca: NU, NICIODATA. Si pastilele astea de slabit sunt tot un fel de ierburi etnobotanice, asa ca mare grija. Pentru cine are indoieli poate sa dea un search pe google si cu siguranta veti gasi multe povesti care vor confirma ceea ce am spus.
danapop, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 923 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat