View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 04 mar 2011, 14:29:05
Slabuta's Avatar
Slabuta / Marina Capațîna Slabuta este deconectat
(meniuri, evolutie)
Co-Fondator
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 24 ian 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incarcatura glicemica, hipocalorica
Date: 167cm, 66.1kg
Mesaje: 23.847
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 187 ori in 114 mesaje
Implicit Re: Jurnal Inna - Lupta cu spasmofilia

Citat:
Anterior postat de inna88 Vezi mesajul
Buna Slabuta, multumesc de reply.Pai de-a lungul anilor am luat tot ce se poate: in primul rand calciu+magneziu +d3, spirulina, omega3, magne+b6, vitaminele b, laptisor de matca si multe altele, mi-am schimbat mult alimentatia, am consumat lactate, am incercat sa ma odihnesc mai mult, sa fac miscare.Momentan experimentez o forma noua de calciu + magneziu sa vad ce efecte vor avea.Am facut si acupunctura + mers la diversi doctori..dar la orice as incerca ma simt bine pe moment, dar starile de rau revin in fiecare zi .Sa vedem daca ma voi simti mai bine cu noul tratament, desi speranta scade pe zi ce trece.
Ai facut un examen amanuntit? analize...? eu cred ca ai nevoie de un doctor bun care sa studieze bine problema ta si sa dea un tratament care functioneaza. Cu imunitatea cum stai?

Citat:
Anterior postat de inna88 Vezi mesajul
In legatura cu dieta, din cauza felului in care ma simt, nu pot concepe inca un program fix si strict de slabire, deci incerc sa mananc cat de cat sanatos si sa fac miscare si cu timpul sper ca imi voi reveni de tot si voi reusi sa si slabesc cateva kilograme.
Pai tocmai de aceea te intrebam ce alimentatie ai, ca sa imi dau seama cum mananci, daca ai un meniu variat, daca iti lipsesc anumite alimente...
__________________
MASURATORI 18.06.2012 | 02.07.2012 | 24.07.2012
bust - 89.8 cm | 89.9 cm | 89 cm
brat - 30.8 cm | 30.8 cm | 30 cm
fund - 97 cm | 94.5 cm | 94.5 cm
talie - 71.5 cm | 68.5 cm | 68.5 cm
coapsa - 58.3 cm | 57 cm | 57 cm


Noi nu slabim, noi ne schimbam stilul de viata!





* JURNAL SLABUTA
Jurnalul meu personal, experiente diete, sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* SLABUTA.RO
Site-ul meu personal, retete dietetice, noutati Slabute, stiri si sfaturi alimentatie, stil de viata sanatos, etc.

* CALCULATOR NUTRITIONAL
Unealta ideala pentru a intelege, monitoriza si a jurnaliza atat ceea ce mananci cat si activitatile tale fizice

* SLABUTE TV
Televiziunea slabutelor

** Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"?
** Regulamentul comunitatii