Subiect: Jurnal Sandra68
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 06 mar 2011, 18:06:03
Sandra68's Avatar
Sandra68 Sandra68 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 16 feb 2011
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 56
Date: 163cm, 70.5kg
Mesaje: 5
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Sandra68

Draga Jurnalule,

mai intai sa multumesc binetelor primite ! Multumesc, Belisimad si Slabuta !

Acum, intre mine si tine ,Jurnalule. Motive sau argumente :
Dupa cele 3 zile de atac,am ramas la aceeasi greutate,70.5 kg. Oare pentru ca nici inainte nu saream calul la mancare ?
Dupa prima saptamana de munca dupa concediu, in care nu am mai respectat vreo dieta,sunt la aceeasi greutate, 70.5 kg. Ce mancam ? MD: un ness lung,fara zahar,cu lapte ; pana in pranz mai beau un ness lung,fara zahar,cu lapte si apa ; P : 2 sandvisuri cu salam si cascaval si un iaurt de baut + un ness lung ,fara zahar ,cu lapte ; C : carne ( salata de ton cu porumb din conserva,cu masline si cu ceapa ; carne fripta) si o felie de paine. Si,bineinteles,apa .
Nu cred ca e mult. Cred ca revin la concluzia din prima zi : imi trebuie miscare. Si,asa cum mi-a recomandat Slabuta, incep ceva usor acasa. Primul pas l-am facut deja : urc cele 5 etaje pana in casa,pe jos. Al doilea,urmeaza : mi-am gasit coarda prin casa. Am s-o folosesc .

Acum inchid, pt ca incepe American Idol la TV.
Sandra68, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1544 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1027 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 770 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]