View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 11 mar 2011, 15:49:56
CrisetenO's Avatar
CrisetenO CrisetenO este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 16 sep 2010
Locaţie: Darmstadt, Germania
Vârsta: 38
Date: 161.5cm, 54.0kg
Mesaje: 876
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 45 ori in 26 mesaje
Implicit re: Un nou jurnal...o noua viata - princess95

Draga Nadea,

Foarte bine ca iti place sa faci bratari! Deci hai sa facem un targ. De fiecare data dupa ce mananci un fel de mancare, incearca sa-ti innadesti o bratara pe care sa pui ce ai mancat. Apoi dupa ce termini poti sa mai mananci ceva, si iar pui pe bratara. In asa fel in fiecare zi ai cate o bratara. Bratarile din zilele bune le pui intr-o parte. Cele din zilele rele le pui in alt loc. Crezi ca poti face asa ceva? Nu stiu cat dureaza sa faci bratarile.

Deci sa zicem de dimineata ca iti vine sa mananci ceva. Bun, mananca un corn cu gem si o cana de lapte. Acum trebuie sa te opresti, pentru ca trebuie sa pui pe bratara ce ai mancat. Daca intarzai la scoala, trebuie sa faci bratara in pauze sau cel tarziu cand te intorci acasa. Bine asa?

Si vino si ne spune si noua ce mananci.

Eu cred in tine pentru ca stiu cat de puternica trebuie sa fii ca sa ajungi la 39 kg fara sa calci aiurea. Hai spune si tu: crezi ca 39 kg e normal pentru tine? Trebuie sa fi fost moarta de foame! Daca ai rezistat atunci, vei rezista si acum, esti o campioana!

Cu mult drag,
Cristina
__________________
Reteta mea preferata din post: http://concurs.slabute.ro/reteta-pre...CrisetenO.html

Jurnalul meu: E greu sa te opresti din slabit... http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...teno-6331.html
CrisetenO, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1862 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1345 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat