Subiect: Jurnal Mihanca
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 15 mar 2011, 19:05:57
mihaela2011's Avatar
mihaela2011 mihaela2011 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 168cm, 84kg
Mesaje: 1.492
Aprecieri acordate: 1.417
Am fost apreciat(a) de 969 ori in 449 mesaje
Implicit Re: Jurnal Mihanca

Citat:
Anterior postat de mihanca Vezi mesajul
Buna draga jurnal.Am stat, am analizat..am ales..atkins...nu stiu, parca m-a apucat asa o ambitie de dimineata si pe stomacul gol, ceea ce e mare lucru...se spune ca de multe ori ne hotaram sa tinem dieta dupa ce avem stomacul plin..dar eu l-am avut gol...si m-am hotarat..nu se mai poate asa..ce-i drept au inceput sa ma stranga niste hainute si nu-i un sentiment placut..si s-a mai si incalzit afara, ceea ce inseamna din ce in ce mai putine haine pe mine si vorba aia...nu sunt prea minunate suncile la vedere...si copanele si mainile de femeie trecuta de a 2a tinerete care nu cunoaste conceptul de "mancat sanatos"...
am planuri mari...tin atkins pentru 2 saptamani...sper din tot sufletul sa reusesc...
ma straduiesc sa nu mai mananc dupa 6-7...si sa fac din asta o regula pe care sa o respect si peste un an si peste 2 si peste 10...
deocamdata fac 30 minute de exercitii pe zi...zic eu ca este bine...mai ales ca vorbesc de tae bo aici..am un circuit de 3 filmulete...
o zi tae bo abs, o zi tae bo cardio...si o zi...ei bine, o zi fac brazil butt lift...ca deh, fundul meu si coapsele necesita remodelare..urgent...plus ca..saptamanal voi merge la o doamna sa imi fac drenaj limfatic..am inteles ca este foarte ok
oho..recitesc si vad ca am planuri mari...
in mintea mea, in visele mele cele mai frumoase....ma vad in vara la vreo 57-60(max) de kg..pasind pe plaja...alergand spre mare...bucuroasa ca nu-mi mai atarna suncutele, ca nu mi se mai vede celulita...da, ar fi minunat!...so...oora 18.16...sunt satula...am papat de-acum mai am de baut 1 l de apa...daca trec de ziua asta fara sa ma duc la dulapul cu tentatii...sunt cea mai tare
Imi place cum gandesti si ce planuri ti-ai facut!mai ales ca esti hotarata sa faci sport,eu sunt foarte lenesa....Da-i inainte ,ai mari sanse sa ajungi acolo unde ti-ai propus!
mihaela2011, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mihaela2011, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2140 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1623 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 849 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]