View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 06 apr 2011, 13:07:27
georgika's Avatar
georgika georgika este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 03 apr 2011
Locaţie: constanta, Romania
Vârsta: 35
Dieta: hipocalorica
Date: 165cm, 60kg
Mesaje: 19
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal plin de ambitie - georgika

Buna Cristina,
Ms frumos de sfaturi si incurajari
Am citit o buna parte din jurnalul tau....te felicit pentru cat de mult ai slabit, dar nu si pt felul in care ai slabit... Ma bucur ca acum esti mai bine in ceea ce priveste alimentatia... ai avut o vointa de fier si iti dorec mult succes in continuare

Stiu ca 10 kg este destul de mult...in principiu imi doresc sa ajung la 53....iar apoi in fuctie de cat de multumita voi fi de rezultate o sa decid daca mai continui sau nu... imi doresc doar sa ajung la kg dorite cat mai repede.....stiu ca nu e sanatos slabitul rapid, dar cateodata imi vine sa stau mai mult nemancata o sapt doua sa scap de cateva kg .... numai sa vad ca o ia cantarul in jos.....ca de ceva timp stagneaza la minunatul nr 61
Doar ce m-am apucat de dieta, dar imi doresc sa vad rezultate....parca nu mai am rabdare....visez deja la momentul cand voi fi o slabutza

Pana acum azi am mancat un mar si un sanvish din 2 wassa, 2 feliute de salam, branzica si cateva feliute de castravete ( asta ar fi un fel de mic dejun)

Mai pe seara am programat vreo 40-50 de min de zumba sau tae-bo cardio
georgika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2012 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1495 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]