View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 18 apr 2011, 20:26:37
Alina82's Avatar
Alina82 Alina82 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 17 mai 2010
Locaţie: București, Romania
Vârsta: 41
Dieta: o hipocalorik personalizata de mine
Date: 175cm, 80.5kg
Mesaje: 16.416
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 223 ori in 94 mesaje
Implicit Re: Pentru a slabi sanatos NU trebuie sa renuntam total la dulciuri!!!

Salve fetele!!!
Ceva adevar e in titlul acestui topic care m-a atras imediat eu fiind o dulce-dependentaDar nu e chiar asa...adik da creierul are nevoie de glucide...dar de aici si pana la ajunge sa mancam dulciuri folosind k scuza faptul k altfel ne prostim sau ramanem fara muschi...mi se pare destul de comicE drept k se poate slabi si mancand dulciuri...dar nu orice fel de dulce si nu in orice cantitate...in primul rand zaharul rafinat nu face decat rau...in realitate putem trai bine mersi si functiona perfect fara zahar rafinat...dak sunteti dependente de dulce si nu rezistati fara...alegeti variantele light...mai putin daunatoare organismului...folositi indulcitori si faina neagra,de naut,camut,secara...o data la saptamana va puteti permite un mic rasfat dulce...sau la mic dejun sau gustare puteti manca un "dulce" din urda cu stafide/nuci/migdale si indulcitor...fructe...batoane de cereale...pe care dak nu va e lene(cum imi e mie)ar fi ideal sa le faceti voi in casa...si alte dulciuri light pe care le mai gasiti pe aici sau dupa un gogalit atent
__________________
Jurnal Alina82
...atunci cand vrei ceva.....imposibilul devine realitate......
Răspuns cu citat