Subiect: Jurnal Maybe
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 26 apr 2011, 12:32:10
MaybeGirl's Avatar
MaybeGirl MaybeGirl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 22 apr 2011
Locaţie: Logroño, Spania
Vârsta: 35
Dieta: Personalizata
Date: 157cm, 79.6kg
Mesaje: 25
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Maybe

Am gasit, am gasit, si relativ, am inteles...
Asaaaa, acum sa va povestesc despre mine...nu prea stiu ce sa spun dar cred ca e important cum am ajuns la kg astea...adica 85.
Pai , in primul rand, mereu am fost dolofana, si cand eram mica nu imi pasa in mod special, cu toate ca la un moment dat, in scoala incepuse sa mi se spuna butoias, dar copilul din mine, nu vedeam ca o spun cu rautate, si nici acum nu cred ca o spuneau cu rautate, ma intelegeam foarte bine cu colegii mei si nu dadeam importanta, cel putin nu cata ar fi trebuit. Plus ca nah, nu imi alegeam singura meniul zilnici si nici nu mi se interzicea foarte mult sa nu mananc dulciuri; cu toate ca daca stau sa ma gandesc, mi se mai spunea sa nu mai mananc ciocolata multa, sau altceva, dar...eram mica. In fine, a trecut timpul...la 14 ani am venit dupa parinti in Spania...nu eram foarte grasa, dar era destul pentru 14 ani.Sincer nu imi mai aduc aminte de kilogramele care le-am avut. Stiu doar ca prin 2003, dacva nu ma insel aratam bine, am o poza in care ma vad si nu imi vine sa cred ca sunt eu..aveam 55 de kg. si se vede ca eram slaba Dar nu a tinut mult..vreo doua luni si am inceput iar sa iau. In 2005, la 17 ani, cred ca eram pe la 60. Si mi s-a pus capac in 2007, cand am luat anticonceptionale. Alea m-au ingrasat exagerat de mult in extrem de putin timp Si am sarit pe la vreo 70 de kg daca imi amintesc bine. Am lasat pastilele, am ajuns in Romania, m-am intors inapoi in Spania, am fost timp de 3 ani tot un du-te - vino si nu stiu cum am ajuns la 85 dar atata am acum si nu imi mai permit sa mai cresc in greutate. Mi se pare exagerat de mult si nu vreau sa mai urce arcul cantarului. Ideea e ca si in 2005 cand aratam, cat de cat omeneste, burtica tot aveam, acum, cu abdomene si sportul inclus sper sa scap si de ea.
Asta a fost povestea kilogramelor mele, in mare, fara multe detalii ca nici eu nu mi le amintesc.
Acum am 22 de ani si fac 23 inseptembrie, d-asta este pusa la ticker acea data.Nu visez sa ajung la 60 pana in sept, dar macar 10 sper sa scad pana atunci, apoi, continuam, dar vreau sa vad o schimbare in 6 sept.
Am 1,57 inaltime, sunt si mica, sa fie tacamul complet Fumatoare...hmmm si am ales dieta Dukan combinata cu iesit cu catelul de 2 ori pe zi cate 30 de minute, dimineata si seara( nu plimbari sub clar de luna, ci mers mai rapid) si am gasit un topic care are 2 exercitii de cate 10 minute dar care m-au convins total...unul care il pot face in casa si unul cu coarda...asta de inceput, cu timpul voi face mai multe, si asta cand imi va permite si timpul mai mult, sunt sigura ca in vara....
Am ales Dukan fiindca in 1º faza, care este mai "grea", este indicat , din cate am observat sa fi mai precauta, si cum momentan sunt in vacanta nu am foarte multe de facut, si mai ales de iesit din casa. Peste o saptamana reincep cursurile si invat dupa masa, de la la 10 seara .. imi doresc foarte mult ca si atunci sa imi pot mentine o anumita disciplina si sa ma tin macar de ce mi-am propus, care este mai mult sau mai putin o ora jumate pe zi de activitate...
Momentan cam atat, daca ar mai fi trebuit sa zic ceva, trageti-ma de manuta si va mai spun
Va pup.