Subiect: pete de soare
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 13 ian 2010, 00:42:06
ras_cristalin's Avatar
ras_cristalin ras_cristalin este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 09 aug 2009
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 36
Dieta: Mancare sanatoasa
Date: 171cm, 84.3kg
Mesaje: 6.253
Aprecieri acordate: 7
Am fost apreciat(a) de 163 ori in 79 mesaje
Implicit Re: pete de soare

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Vento,si eu am exact cum le ai tu.Le-am capatat la prima plimbare cu bicileta in primavara trecuta,cand era destul de soare.Doar ca,din ceea ce am reusit eu sa aflu nu se fac doar de la soare.Adica,soarele le face vizibile.La mine a fost de vina ficatul si anticonceptionalele.Deci,poate ar trebui sa vezi si tu care e cauza exacta,mie imi vine greu sa cred ca e doar de la soare.
Foloseste o crema de protectie cu un factor cat mai mare,eu am 50parca.Si iarna,adica non stop,nu numai vara.Mie acum mi s-au mai estompat,vara sunt insa groaznicecand ma si bronzez.Mie un medic mi-a recomandat sa ma dau cu zeama de lamaie pe ele si sa las prostiile de creme.Incearca si tu vreo 2 saptamani.Eu nu am incercat ca ....nush de ce.Si intre timp nu s-au mai vazut asa de tare.Mai fain e ca eu mai am una in afara de cele doua de pe obraji si cea de pe nas.A,si nu sunt de la ochelari.Pentru ca eu nu port ochelari de vreun fel.Si am acelasi pete ca tine.Eu mai am si sub nas,aproape in toata mustata.E groaznic pentru ca de la distanta efectul e.....ca si cum as avea mustata.Si chiar nu am ca o epilez constant,hihii.
Deci,incearca lamaia si unge-te mereu cu crema.Pe mine ma apuca cu frisoane ca vine iar vara si iar o sa se vada ca naiba.
Mishuta, o fi buna lamaia si pentru pistrui? Parca ma tem sa nu fac vreo iritatie, desi n-am incercat pana acum.
__________________
Răspuns cu citat