View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 14 ian 2010, 23:58:42
dorutza's Avatar
dorutza dorutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 22 oct 2009
Locaţie: Baile 1 Mai, Oradea, Romania
Vârsta: 37
Dieta: -
Date: 160cm, 63.55kg
Mesaje: 4.856
Aprecieri acordate: 715
Am fost apreciat(a) de 1.649 ori in 766 mesaje
Implicit Re: Ce va motiveaza anul asta la slabit?

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Eu am un nou target pe anul asta.Alea nenorocite de 15 kg de anul trecut.
Si aveam nevoie si de motivatie.Si nu a intarziat sa apara.Intalnirea de 10 ani de la terminarea liceului.Prin vara.Deci am timp.Am gasit si vreo 2 rochite dragute.Vi le atasez imediat.Cred ca am sa si cumpar una dintre ele,marimea 38.Asa de uitat la ea,visat si motivat.
Pe voi ce va motiveaza anul asta?
imi place prima rochita la nebunie. si a doua imi place dar am ajuns la concluzia ca rochiile de genul stau bine doar la cele slabe, slabe. am incercat si eu sa-mi ascund burtica intr-o rochie din asta si ma simteam super bine in ea, dar cand am vazut pozele, ma facea mai grasa decat eram. ddeci prima.. love it. si eu is inebunita dupa alb

motivatia mea pe anul asta este nunta fratelui sotului meu (acuma se duc tratative de cerere, inelul exista, dar e mai greu cu cerutul deci inca nu stiu nimic sigur ). vreau sa fiu cea mai frumoasa nora pentru socrii mei. stiti voi, sigur se fac comparatii
mai frumoasa sunt ca ea, acuma asa modesta cum sunt, dar ea este slaba . fiecare cu ce are
dorutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1777 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1260 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 486 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat