View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 19 mai 2011, 10:00:09
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Există alimente permise după 18.00?

Citat:
Anterior postat de Crinutzya Vezi mesajul
Pur şi simplu cînd transpir tone prin aerobic şi mă chinui pentru fiecare cm,nu prea îmi mai este de mîncat după 6
dar mulţumesc mult de sfaturi! Voi încerca cîte ceva,apoi voi da jos dublu



Şi despre chestia cu kg..Măă,ce v-aţi aprins aşa? Deci nr. meu de kilograme nu e adevărat,adică cel de acum,pentru că nu m-am cîntărit (mi-e frică de cîntare),măsor doar cm. Şi nr de kilograme la care vreau să ajung e la fel o estimare,pentru că mă voi opri cînd mă voi uita în oglindă şi voi spune "da,asta îmi place!",nu cînd o să-mi arate cîntarul. nu vreau să fiu anorexică,nici să-mi pierd sănătatea,nu sunt prostuţăăă măăă
Eu nu m-am aprins!
Intrebam asa de curioasa!!!Eu cum am avut mereu multeeeeeeeeeee kg ,nu visez sa ajung nici la greutatea ta (63 kg)!!!!!(deci nu sunt in masura sa ma iau de altii,intrebam si eu asa)!!!!
Distractie maxima la nunta si multa bafta la slabit!!!!Este foarte bine ca te preocupa felul in care arati!!!Sunt sigura ca vei ajunge sa arati asa cum iti doresti!!!
O zi minunata!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat