View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 17 iul 2011, 13:52:20
ilse's Avatar
ilse ilse este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 12 iul 2011
Locaţie: sibiu, Romania
Vârsta: 30
Date: 160cm, 56.6kg
Mesaje: 143
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul emei (ilse)

va multumesc mult, fetelor! nu stiti ce bine mi-au facut mesajele voastre.
sarita, mersi pt. sprijin...eu nu sunt prea sigura ca pot slabi, dar as vrea macar sa nu ma mai ingras.
si dupa parerea mea, tu esti chiar supla, nu cred ca ai avea nevoie sa mai slabesti. esti inalta
animis, in primul rand felicitari pt. cat ai slabit. cred ca ti-a fost foarte greu.
cu psihologul chiar n-am nicio problema, stiu ca nu e rusinos sa merg la el. mama chiar s-a gandit serios sa ma duca, dar deocamdata nu sunt destui bani. acum parca nu mai sunt asa obsedata de mancare, dar mi-e mai tot mereu foarte foame. si am o teama permanenta de a nu mi se face rau din cauza lipsei de mancare, ca la cate stari de rau am avut la viata mea, nu vreau sa imi mai fie rau si din cauza asta. de asta nici nu pot auzi cuvantul ,,dieta''. si am observat ca cel mai multumita si linistita ma simt dupa ce mananc.
ilse, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1509 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 992 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]