Subiect: Jurnal Leya
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 17 iul 2011, 21:52:05
Leya's Avatar
Leya Leya este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 15 aug 2010
Locaţie: Chisinau, Moldova
Vârsta: 33
Date: 172cm, 63.5kg
Mesaje: 10
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Leya

Citat:
Anterior postat de Adina14 Vezi mesajul

Buna Lena
Imi pare rau sa aud ca ai avut probleme cu inima inca din copilarie.Te felicit insa pentru ambitia ta de a urma facultatea de Psihologie!
In primul rand trebuie sa ai un stil alimentar sanatos.Ce spui, ne dai un exemplu de ce mananci de obicei? Sa vedem unde gresesti si de ce o ia metabolismul tau razna
Mersi mult pentru susținere .
Problema că în timpul anului universitar mi-am format o deprindere care joacă împotriva mea ... Dimineața preferam să mai dorm puțin în loc să iau micul dejun , și acum nici măcar nu-i simt lipsa , la prînz dacă aveam ceva bani luam o supă în vreu-n bistro , și seara cînd veneam acasă cred că tot magazinul era al meu .Pe parcursul zile deși îmi luat apă cu mine , cînd veneam acasă sticla era intactă . Adică o zi întreagă nu mîncam aproape nimic , ca seara să fac un ospăț regal .
Acum încerc să scap de acest regim , chiar dacă e nevoie să mă oblig să mănînc dimineața , sau să beau apă .

Spre exemplu uite ce mi s-a primit azi , m-am forțat să beau mai multă apă , ca încetul cu încetul să mă deprind cu consumul ei ...

CALORII INGERATE
Mic dejun, ora 09:02
Fulgi de ovăz cu tărîțe de ovăz , Nordic, 40g - 148 calorii
Apa plata, 550ml - 0 calorii
Cafea, 200ml - 2 calorii
Ou fiert, 20g - 31 calorii

Gustare 1, ora 11:24
Apa plata, 600ml - 0 calorii

Prânz, ora 21:33
Varza calita by Anorien, 450g - 279 calorii
Apa plata, 300ml - 0 calorii

Gustare 2, ora 22:28
Apa plata, 600ml - 0 calorii

Cina, ora 22:38
Ceai cu lapte integral, 300g - 33 calorii
Salata de varza, 200g - 90 calorii

Gustare 3, ora 22:45
Apa plata, 600ml - 0 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 583 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1475 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1475 calorii