View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 18 iul 2011, 06:20:10
Animis23's Avatar
Animis23 Animis23 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 34
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: Jurnal Kyou - Nu mai renunt la nimic!!!

Citat:
Anterior postat de Kyou Vezi mesajul
Buna , azi am spus 'NU' kilogramelor . Si 'Da' unui still de viata sanatos . De azi voi renunta la toata viicile alimentare pe care le am . De ce fac toate astea ? Pentru ca vraeu as fiu sanatoasa , pentru ca vreau sa fac tot ce vreau fara sa ma simpt ciudat din cauza kilogramelor , pentru ca vreu sa ma imbrac la moda si fara grija sunculitelor, pentru ca vreau un corp armonios , vreau masa musculara. Am nenumarate motive pentru care kilogramele in plus trebuie distruse. Vreau o schimbare totala . Personalitate, aspect,comportament . Toate acestea le voi incepe de maine. Voi lucra ca totul sa se schimbe si la final sa fiu o alta persoana o persoana mai buna . Nu voi reusi singura de accea am deschis acest jurnal ca sa am parte de cearta atunci cand gresesc , ca sa imi urmaresc evolutia,ca sa ma descarc.De maine incerc sa am un regim de viata sanatos fara prajeli ,paine,dulciuri si mult sport. Sper sa reusesc , sa gasesc sustinere si sa ofer al randul meu sustinere . Sper sa ma imi fac multe prietene . Deci incepe lupta ...

Neata! Planul suna bine, si ce ti-ai propus nu e deloc greu de urmat! Iti tin pumnii si sunt cu ochii pe tine!
Ganbatte, intr-adevar! Pasionata de anime?
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2438 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1921 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1664 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]