Subiect: Jurnal IuliCata
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 25 iul 2011, 12:04:29
Busha's Avatar
Busha Busha este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 23 sep 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: disociata
Date: 160cm, 70kg
Mesaje: 37
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal IuliCata

Salut, IuliCata si bine ai venit pe forum.

Eu cred ca ar trebui sa profiti la maxim de faptul ca e vara si sunt o multime de legume si de fructe de sezon. Ti-as recomanda sa scoti usor usor alimentele grele . Nu o face brusc, pentru ca organismul se va speria si atunci mai mare va fi pacatul daca te infigi intr-o zi in frigider si papi tot ce prinzi

So...salate la greu: rosii, castraveti,ardei,ceapa, andive etc+ putina branzica (sa nu fie prea sarata!), cu o lingura de ulei de masline si eventual, fara sare. Poti pune intr-o zi niste ton maruntit sau poti sa iti faci 100 g de carnita de pui/vita la gratar.

Cat mai multe lichide pe durata zilei: fa-ti ceiutz-uri, limonada, insa nu folosi prea mult zahar.

Micul dejun sa fie sfant. Sa nu papi nici f mult , nici f putin, atat cat trebuie.

Tine-ne la curent cu ce masuri ai luat.

Iti doresc multa bafta




Busha, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2110 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1593 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 819 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]