View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 24 aug 2011, 00:20:09
lucia ely's Avatar
lucia ely lucia ely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 08 mai 2010
Locaţie: *~*, Romania
Vârsta: 31
Dieta: personalizata
Date: 152cm, 92kg
Mesaje: 7.694
Aprecieri acordate: 529
Am fost apreciat(a) de 904 ori in 658 mesaje
Implicit re: Jurnal de luptatoare Dascalu Silvia

Citat:
Anterior postat de Dascalu Silvia Vezi mesajul
Pai.....sa povestesc putin despre mine......am fost sportiva cam tot timpul, si dupa ce a murit mama mea acum 4 ani am fost in stare de soc inconstient, adica mi-am gasit alinarea in Cola si fast food, cioco etc pentru ca erau singurele momente in care uitam ca mama nu mai e si cand loe mancam eram fericita, macar pentru putin timp........si atunci s-a si setat imaginea in creier adica asocierea dintre fericire si junk food.

Anul trecut in octombrie am hotarat sa ma schimb, nu ma intreba ce m-a determinat atunci....pur si simplu am zis de maine slabesc. Nu am apelat la nici o dieta. Am mancat fierturi, legume multe, lactate multe, fructe si aveam o data pe saptamana voie la o doza de cola cu cioco sau un meniu big mac sau orice prostie mi se facea pofta atunci.

Fiind grea , am inceput cu inotul, ulterio am adaugat sala si in prezent de ceva vreme fac sala combinat cu aerobic cam 2 ore zilnic. Regimul asta cu 2 ore zilnic il fac de prin mai anul asta.

Problema este ca acum, sora mea care dupa ce a murit mama mea a devenit persoana mea de sprijin, s-a logodit si aproape ca e mutata cu viitorul ei sot. Totul a coincis cu despartirea de prietenul meu.....si acum ma simt undeva in aer, si fara sora mea si fara iubit....si ce a mai ramas.....fostii mei prieteni!!!

Nu ma dau batuta, mai vreau sa slabesc 4 kilograme si sa ma menin apoi, dar in momentele astea mi-e teama sa nu clachez!!!!

Multumesc ca ma incurajezi si orice sfat e binevenit.

Te pup,Silvia
imi pare rau pt mama ta
si pt despartirea de prietenul tau
nu pot sa-ti spun decat de Dumnezeu stie ce face....
noi trebuie sa le infruntam pe toate ....

legat de dieta ...nu nu vei renunta sunt alaturi de tine
oricand vrei sa vb ma gasesti aici la tine in jurnal sau cartea de oaspeti:*:*

impreuna vom reusi!
acum ma bag si eu la somn ca e tarziu
si mai vorbim maine::*:*
noapte buna
pupici:*
__________________
04.01.2022 95.6
18.01.2022 91.5

1300 kcal pe zi pt slabit
proteine 15 %= 45 gr
glucide 55 % =166 gr
grasimi 30% = 41gr