View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 03 sep 2011, 08:37:20
morgan02's Avatar
morgan02 morgan02 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 13 aug 2010
Locaţie: botosani, Romania
Dieta: montignac
Date: 173cm, 58kg
Mesaje: 6
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei viitoare slabuta singura - morgan02

Buna, incep prin a multumi pentru raspunsuri , nu ma asteptam sincer Ma bucur foarte mult.
Anycyk, exact asa am facut si eu cu mierea si urda ca imi lua mama si imi faceam cu scortisoara si la mine cu mierea chiar e o problema cred pentru ca nu ma pot opri la 1-2 lingurite pe zi .Eu vreo jumatate de an asa am trait numai cu legume si fructe si cereale.. bine ar fi totusi sa incerci si niste iaurt si eventual cel mai bine macar 3 luni de spirulina(sursa extraordinara de proteine si minerale, mai ales pentru cei care nu consuma carne)Iti zic asta pentru ca uite eu m-am ales cu niste carente(calciu, magneziu, fier)pe care nu le doresti
Iulus, aveam cand am venit acasa la inceputul verii 50 ..va trebui sa imi modific ticker-ul, dar trebuie sa ma si cantaresc pentru asta
ADINA, iti multumesc mult si tie pentru raspuns, cacao e de aceea gen brumi doar ca alta firma, deci e cu zahar. Cu mierea am precizat ca daca as reusi sa ma controlez ar fi bine,dar nu reusesc. Si da, stiu ca ai dreptate in privinta regimului alimentar si sper sa reusesc sa il echilibrez mai bine de data aceasta, pentru ca imi dau din nou reset

As-noapte m-am trezit de vreo 3 ori si am dat iar iama la cacao, asta dupa o zi in care am mancat doar fructe si un iaurt micut cu seminte de in si m-am simitit foarte bine. DAAAR dupa cum am zis mai sus, m-am bucurat foarte mult sa gasesc aceste raspunsuri asa ca .. am o viziune mai optimista pentru noaptea ce va urma
morgan02, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1833 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1316 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]