Subiect: Jurnal kami
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 09 feb 2010, 12:03:39
kami's Avatar
kami kami este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 09 feb 2010
Locaţie: oradea, Romania
Vârsta: 48
Dieta: alimentatie echilibrata fara paine, grasimi, dulciuri
Date: 160cm, 60.0kg
Mesaje: 66
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal kami

Citat:
Anterior postat de lavinuta Vezi mesajul
Bine ai venit, Kami!
Sa-ti traiasca cei trei copilasi...ai un bebe mai mare decat fetita mea cu 8 zile, ea face pe 23, 5 luni
Tu mai alaptezi? Daca da, inca nu ai voie sa ti dieta stricta. Eu inca mai alaptez si incerc sa mananc cat mai sanatos, dar sa nu scad sub 1000 cal(nu e voie), fac ceva miscare prin casa, si am reusit in apropa doua luni sa slabesc 2 kg, fara prea mult efort, sunt multumita chiar daca e putin.... Dar daca nu alaptezi, gaseste o dieta care sa ti se potriveasca, fa cat mai multa miscare, bea cat mai multa apa si ai sa vezi rezultatele cat de curand, dar nu te infometa
Da, inca mai alaptez si nu am de gand sa tin diete stricte, e foarte important pentru mine sa alaptez cat de mult. Pe fetita am alaptat-o pina la 1 an si 10 luni, asa a fost atunci, in schimb cu primul baietel m-am chinuit foarte mult si de abia i-am dat 3 luni, asa e el mai mofturos. Cel mic din nou e un mancacios. In schimb am de gans sa renunt la dulciuri , stand acasa am inceput sa fac pentru copii (cica) tot felul de deserturi si prajituri si am cam scapat si eu in ele.Plus ca de vreo 4,5 ani de cand am masina sub fund ma straduiesc din rasputeri ca nu cumva sa fac prea multa miscare pe jos, as fi in stare sa ma parchez in magazin, asa ca ne-am luat o banda care e super ok si de ieri am inceput sa fac cate 20 de minute de 3 ori pe zi, pt inceput la viteza de 4,5 km la ora - mers inca nu alerg. Si asa am senzatia ca sunt foarte ruginita
kami, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1347 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 831 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]