Subiect: Jurnal Vampiruta
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 10 feb 2010, 12:05:11
Crisscump's Avatar
Crisscump Crisscump este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 03 feb 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Date: 167cm, 100kg
Mesaje: 57
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Vampiruta

Citat:
Anterior postat de vampiruta Vezi mesajul
Dieta este următoare am copiat-o exact cum am gasit-o in acest forum la diete:

LUNI
  • fructe (mere)
MARŢI
  • carne de pui la grătar (piept)
MIERCURI
  • iaurt 0% grăsime
JOI
  • orez fiert cu puţină vegeta
VINERI
  • legume crude (salate cu puţin ulei)
SÂMBĂTĂ
  • cartofi copţi sau fierţi
DUMINICĂ
  • fructe (mere)
Azi e miercuri deci pap iaurt ......suna aiurea ca am inceput de miercuri dar nici o zi nu e mai buna ca azi
Crisscump multumesc pentru primire si incurajari, intradevar si eu ma vad si ma simt tanara si la 59kg .......am un soc cand ma uit in oglinda sau cand ma chinui sa ma imbrac.....dar vara asta voi fi o tipa misto Multa bafta si putere si tie, ce dieta urmezi?
Vampiruta eu tin o dieta echilibrata sau cel putin incerc sa o echilibrez. Am tinut in liceu dieta pe care ti-ai propus sa o tii tu si nu a fost bine dupa cinci zile am lesinat la scoala. poti si vei fi o tipa misto la vara dar daca vrei un sfat sincer incearca o dieta echilibrata. De slabit am slabit 5 kg atunci, dar intr-o saptamana le-am pus la loc. Nu eram grasa dar asa ma vedeam. Cauta meniurile slabutelor cu vechime de pe forum. Cele care s-au mentinut nu au tinut diete atat de stricte. Am tinut odata o dieta 10 zile numai orez. Nu mai suport orezul. Daca tii o dieta de 1200 de calorii structurata pe 3 mese principale si 2 gustari vei slabi mai incet dar sigur. Si pana la vara vei ajunge la greutatea dorita. Sper sa-ti fi fost de folos sfatul meu. si imi doresc din tot sufletul sa te razgandesti. Poop.
Crisscump, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2627 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2110 kcal/zi. Pentru a slăbi 7 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 819 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]