View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 09 nov 2011, 12:19:08
rbm's Avatar
rbm rbm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2011
Locaţie: baia mare, Romania
Vârsta: 40
Date: 165cm, 92kg
Mesaje: 3
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal rbm - pentru sanatate

salut, slabutelor, multumesc de mesajele de bun venit.

ca sa raspund la intrebari, nu alaptez, sportul meu consta in impinsul caruciorului cel putin 1 ora si 30min in oras (mers constant), nu am timpu fizic sa merg la sala, si , cel mai important factor, inca nu am ales dieta..conceptul de dieta nu-mi este necunoscut, acum 2 ani am slabit 26 kg in 6 luni,mancand hipocaloric de 3 ori pe zi.momentul in care am inceput sa ma ingras la loc a fost cand am inceput sa mananc carne, la indemnul imperativ al medicilor (stiti povestea : cand sarcina se va produce, copilul trebuie sa aiba rezerve de nutrienti pt a creste normal)...6 luni nu am mancat carne si nu am resimtit lipsa ei deloc ...si totusi proteina din carne e necesara

ce-mi doresc e sa slabesc in termeni rezonabili dar mai intai trebuie intarita motivatia.tentatia e mare cand sunt cu frigiderul aproape dar cu atata sustinere din partea voastra o o sa reusesc.

spanacul si pestele imi plac cel mai mult, mi-ar lua o zi intreaga sa spun ce-mi place, dar mai bine va spun ce refuz sa mananc : brocolli, cascaval, oua,conserve.o sa ne fie un pic mai greu pe iarna cu legumele proaspete dar o sa ne descurcam

va pup, astept vesti de la voi si nu uitati : imc cat mai mic

PS : fun fact : pe sarcina am luat 7 kg, dupa sarcina 14 kg (ce simetrie draguta, nu-i asa???? )
rbm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2190 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1673 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]