View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 12 feb 2010, 21:18:35
andreia17carmen's Avatar
andreia17carmen andreia17carmen este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 10 feb 2010
Locaţie: Rovinari, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 73.7kg
Mesaje: 13
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnalul Meu Zilnic

O sa reusesti treptat sa renunti la fainoase si dulciuri ( la tentatii ).Nici eu nu prea reusesc sa ma abtin
E bine ca ai potential si iti doresti sa faci sport,sper sa iti cumperi bicicleta si sa te "tzi" de ea
Planul meu pt urmatoarea perioada este : dieta si sport la greu !
Am acasa bicicleta,1 gantera-2 kg , 2 gantere-4 kg , 1 gantera-5 kg si ab rocket dar l-am cam cumparat degeaba..este bun ca iti tine coloana dreapta atunci cand faci abdomene si nu faci pe jos
Obisnuiesc sa alerg seara in fiecare seara cate 4 km insa,vremea la acest moment nu-mi permite,e zapada si..nah Abia astept primavara ca sa-mi incep micile mele "antrenamente".As vrea sa cumpar un supliment nutritiv,am mai folosit acum 2 ani cand mergeam la sala si a dat rezultate atata timp cat m-am tinut de sala
Pe maine ! :*
andreia17carmen, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2247 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1730 kcal/zi. Pentru a slăbi 1.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1860 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]