View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 07 dec 2011, 20:33:37
Aness's Avatar
Aness Aness este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 nov 2010
Locaţie: Valcea, Norvegia
Vârsta: 32
Dieta: incerc sa mananc cat mai sanatos posibil
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 917
Aprecieri acordate: 1.913
Am fost apreciat(a) de 1.505 ori in 664 mesaje
Implicit Re: Vreau sa fiu din nou o slabuta!!! Jurnal Aness

Citat:
Anterior postat de GCM Vezi mesajul
bine ai venit Anes...sincer, simt ca te inteleg...am avut astfel de momente, fara sa gandesc bagam in gura fel si fel de chestii nocive in cantitati industriale. Ciocolate intregi, suc cate 2 sticle, biscuiti, sandwichuri, paine,cartofi prajiti cu oua si sunca...doamne ce bucurie pentru ale mele papile gustative.
Prostia si mai mare a fost cand am inceput sa vomit dupa astfel de "sedinte de rasfat". Nici nu stiu ce a dus la asa ceva!!!
Am fost mereu ce alintata, dadacita, careia nu i se refuza nimic...ma trezea mama la7 dimineata sa merg la scoala si ma servea cu cartofi prajiti...si uite asa am ajuns la 86 de kg. Dar intr-un tarziu,pela18 ani...am zis gataaaaaa, si gata a fost!!!Fara cartofi prajiti, carnaciori, carne prajita, paine,dulciuri....primul pas...l-am dus la extrema...facusem un regim de infometare,care m-aajutase sa ajung la68 dekg....era un mare waw!!! dar am cedat iarasi...mancare multa,adevarate scene de bulimie...mancam,vomam....si am jonglat o vreme de la 68 la 72....
Anul acesta am ales o varianta mai sanatoasa. Calculez calorii!nu scad sub 1100- nu trec peste 1500...vreau sa ma apuc si de sport si treptat treptat sa mai scad, dar in special, vreau sa alung cu totul clipele in care ma refugiam in mancare!!!
E important sa fii hotarata, sa iti doresti asta, si sa nu lasi nimic sa te traga inapoi!!!

Bravo ma bucur cand vad fete asa ambitioase ca tine .Poate ca daca as avea putin ajutor de la cei din jur as reusi,dar parca sunt singura in lupta asta.Prietenele mele daca le spun ca vreau sa slabesc imi spun ca sunt bine si asa ca sunt inalta sau schimba subiectul,insa pt mine e o adevarata problema kg in plus ...am pierdul atatea momente frumoase din cauza kg in plus...ani de zile nu vroiam sa merg in orasul unde am facut generala pt a nu fii vazuta asa grasa de catre fostii colegi,prieteni... cate iesiri cu colegii am ratat preferand sa stau in casa ,sa imi ascund kg
As vrea sa-mi calculez si eu caloriile ,dar e mai greu cu timpul .
E timpul sa nu-mi mai plang atat de mila.Trebuie sa fac ceva pt mine ca altcineva nu o va face in locul meu.Acum sunt tare hotarata ca de fiecare data ,insa nu stiu cum va fii maine

Ultima dată editat de Aness; 07 dec 2011 at 20:36:30.