Subiect: Jurnal Nanei
View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 14 feb 2010, 18:59:22
nanei's Avatar
nanei nanei este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 02 feb 2010
Locaţie: bacau, Romania
Vârsta: 45
Dieta: 1200-1250cal pe zi
Date: 170cm, 72.3kg
Mesaje: 606
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 159 ori in 46 mesaje
Implicit Re: Jurnal Nanei

Da .Nu am gresit asa am vrut sa incep pt ca asta a fost prima reactie pe care am avut-o cand am citit raspunsurile voastre.In momentul in care mi-am facut curaj sa scriu am facut-o ca si cum m-as fi uitat in oglinda si ca si cum nu m-ar fi auzit nimeni.Abia cand am vazut ce mi-ati scris am realizat ca de fapt aici nu e doar un site in care iti calculezi caloriile si poate mai afli si 2-3 retete ca sa slabesti.Aici e multa caldura ,la distanta ce e drept dar nici o ruda ,nici un prieten nu m-a facut sa plang cu toate ca nu au fost putini care m-au consolat.Fetelor asta nu face de cat sa imi dea mult curaj,speranta si credinta ca am castigat o silueta mai frumoasa si multe prietene dragi.Va multumesc din suflet .Cura pe care am adobtat-o e aceea de a-mi numara caloriile si de a m-i le a trece in calnedar.Iar de sport trebuie sa recunosc ca sunt cam lenesa .Am incercat cateva exercitii de pilates si mai sar de vreo 3 ori pe saptamana cu coarda.Din fericire nu am ajuns la vecina inca Va urez cura usoara si va pup de o mie de ori mai dulce.PSSingurul lucru l-am aflat acum dupa multe cure de slabire ca trebuie adoptat un stil de viata nu o cura pe o anumita perioada.)
nanei, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1683 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1166 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 909 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]