View Single Post
  #5 (permalink)  
Vechi 20 dec 2011, 12:10:23
brainiac's Avatar
brainiac brainiac este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 07 dec 2010
Locaţie: Cluj-Napoca, Romania
Vârsta: 33
Dieta: Mancat sanatos :)
Date: 165cm, 60.5kg
Mesaje: 623
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit re: Jurnal brainiac - In cautarea propriei persoane...

Citat:
Anterior postat de jess Vezi mesajul
Scumpo,m-a impresionat ceea ce ai scris. Sa stii ca totul tine de tine. Nu te refugia in mincare, astfel nu faci decat sa alungi lucrurile bune de langa tine. Stiu cum e senzatia, cand sunt stresata si am multe de facut ma refugiez in mincare si nu-ti imaginezi cate ore pierd molfaind porcarii pana plesnescapoi,normal,regret. Gandeste-te ca Dumnezeu te-a creat ca fiind unica,nu e nimeni ca tine, cu siguranta exista cineva pentru tine,si poate mult mai buna decat persoana care ti-a luat totul. Nu uita ca atunci cand cineva pleaca,daca revine e pentru ca iti "apartine" daca nu, e pentru ca niciodata nu va fi al tau si nici nu te merita. Daca te complexezi si nu te placi tu singura pe tine, nici ceilalti nu te vor percepe altfel.
Bafta! Hai ca si tu vei reusi la fel ca celelalte. Daca ai nevoie de cineva,stii unde ma gasesti.
Jess ai spus niste cuvinte foarte intelepte! E cat se poate de adevarat ca ceilalti ne percep prin prisma parerii pe care o avem noi insine despre noi! Am observat acest lucru de multe ori... cand eram increzatoare in mine si fericita imi spunea multa lume ca radiez, iar cand eram trista si aveam zile rele toti ma intrebau daca ma simt bine Cel care m-a facut sa uit cine sunt sigur nu se va mai reintoarce in viata mea caci am reusit sa mi-l scot si din inima si din cap (dupa munca grea ce-i drept) si si daca ar veni nu l-as mai primi... caci ce garantie poti sa ai ca nu va face din nou la fel? sau de ce sa iei de bun un lucru pe care l-ai lasat de rau? oricum am langa mine un om care ma iubeste indiferent de cate kg am, care are mereu o vorba buna pt mine si e gata sa ma sustina si pe care din pacate l-am alungat o data din viata mea caci eram prea complexata si imi era frica sa mai investesc in cineva sa nu cumva sa patesc din nou acelasi lucru. Si mi se parea prea bun sa fie adevarat si nu ma simteam demna sa primesc o iubire neconditionata. Din fericire tipul m-a observat foarte bine si nu a vrut nici cum sa renunte la mine (desi asta a insemnat sa insiste 9 luni sa ne impacam) si mi-a dat si mie Dumnezeu o sclipire de inteligenta incat sa-i accept dragostea si sa-l las sa ma ajute sa ma vindec

Iti multumesc inca o data pentru cuvintele frumoase si incurajari si sa stii ca si eu sunt gata sa-ti ofer o vorba buna si o farama din experienta mea oricand ai nevoie! :*
brainiac, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2105 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1588 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1331 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]